Захисна споруда

Загальна інформація про захисну споруду цивільного захисту Державного науково-дослідного інституту інформатизації та моделювання економіки ( ДНДІІМЕ)

Єдиний майновий комплекс Державного науково-дослідного інституту інформатизації та моделювання економіки розташований за адресою: бульвар Миколи Міхновського, 38, Печерській район, м. Київ, 01104. Основним видом діяльності ДНДІІМЕ є науково-дослідні розробки в галузі економічних та технічних наук.
ДНДІІМЕ має захисну споруду цивільного захисту – сховище II класу за № 102712, вбудоване під 12-поверховою адміністративною будівлею інституту (дата прийняття в експлуатацію – 30 червня 1982 року). Згідно паспорту загальна площа сховища – 674 кв. м., загальний об’єм – 1344 куб. м. , місткість  –  600 осіб. Сховище було призначене для розміщення працюючої зміни обчислювального центру Держплану УРСР на засобах спеціальної обчислювальної техніки у випадку настання надзвичайної ситуації.
Захисна споруда цивільного захисту обладнана та має:
– основний вхід/вихід та запасний вхід/вихід;
– вантажний ліфт;

– систему фільтровентиляційного забезпечення;
– окрему електричну мережу (електропостачання здійснюється від міської мережі, також передбачено резервне електропостачання від дизельної електростанції – ДЕС);
– водопровідну систему постачання холодної води (водопостачання здійснюється від міської мережі);
– резервуар для зберігання питної води, місткістю 2 куб. м.;

– два санітарні вузли;

– автономну систему каналізації до 6 куб. м., яка підключена через насос відкачки до міської мережі);

– систему зв’язку, яка виведена на цілодобовий пост охорони;

– засоби пожежогасіння;

– протипожежну сигналізацію, яка виведена на цілодобовий пост охорони.

Сховище має основні та допоміжні приміщення.Значну частину допоміжних приміщеньзаймають: електрощитові, вентиляційні камери, дизельна, градирня тощо. Розміщення людей здійснюється в 4 основних приміщеннях захисної споруди загальною площею 267,2 кв.м. На цій площі можливе розміщення 180 – 200 осіб.

З 24 лютого 2022 року, першого дня агресії Росії проти України, по теперішній час сховище використовувалося за своїм цільовим призначенням для укриття персоналу ДНДІІМЕ, а також цивільного населення з навколишніх будинків (вул. Михайла Бойчука, вул. Бастіонна, вул. Курганівська, Курганівській провулок), а також низки закладів: дитяча музична № 4, інклюзивно-ресурсний центр № 6 Печерського району м. Києва. Проте умови для перебування у сховищі людей потребують суттєвого покращення.

Внаслідок тривалої експлуатації будівлі під впливом факторів зовнішнього середовища порушено гідроізоляцію сховища, що спричинило протікання ґрунтових вод у окремі приміщення сховища і призвело до їх непридатного стану.

За результатами огляду захисної споруди комісією у складі представників Печерської РДА м. Києві та Печерського РУ ГУ ДСНС України 07 червня 2023 року стан захисної споруди визнано  непридатним для укриття населення.

Керівництво ДНДІІМЕ зосереджує свої зусилля на пошуку коштів для відновлення захисної споруди і сподівається на будь-яку фінансову допомогу  з боку державних органів, спонсорів та небайдужих людей.
Адміністрація ДНДІІМЕ

Акт оперативного огляду
Лист № 110-01 від 07.06.2023 до ФДМУ
Лист № 111 01 від 08 06 2023 до Печерської РДА
Лист № 116-01 від 22.06.2023 до Мінстратегпрому
Лист № 117 від 26.06.2023 до ФДМУ
Лист № 120-01 від 17.07.2023 до КМДА
Лист № 123-01 від 26.07.2023 до благодійного фонду
Відповідь Фонду держмайна
Відповідь Печерської РДА
Відповідь Мінстратегпром
Відповідь КМДА